Працюємо: Пн-Сб: 8:30 - 17:30; Неділя: вихідний;

Клініка сімейної медицини "Здравиця"

Печерська

Київ, вул. Старонаводницька 13,
прим. 126 В в літері А, секція "Д"

Фізіотерапія

Фізіотерапія – це досить розповсюджене лікування, котре призначається хворим після травм та операцій опорно-рухового апарата. Використання фізіотерапевтичних методів може розпочинатись відразу після отримання травми, а закінчення проходить при повному відновленні функціональності. Ця область медицини в основному використовує для лікування натуральні чинники, такі як: вода, свіже повітря, тепло чи світло, а також штучні – електричний струм та магнітне поле. Не варто забувати і про старі та перевірені методи: масаж та голковколювання.

Основні особливості

Лікарі-фізіотерапевти, котрі відповідають за реабілітацію, зазвичай вибирають найдієвіший метод лікування, який буде враховувати всі новітні та сучасні тенденції. Тут потрібно також враховувати варіанти оперативних втручань, які застосовуються в практиці травматології та ортопедії: металоостеосинтезу, металевих конструкцій та ендопротезування.

Металоостеосинтез – це хірургічне втручання, яке полягає в з’єднанні відламків і їх точного складання та фіксації металевими конструкціями. Система хірургічної стабілізації налічує такі варіанти металоостеосинтезу:

  1. заглибний;
  2. накістковий;
  3. черезкістковий;
  4. внутрішньокістковий.

Частою практикою є поєднання металосинтезу з металевими конструкціями, тому що потрібну фіксацію можна отримати саме за допомогою пластин, гвинтів, та інших фіксаторів. Від цього можуть залежати і фінальні результати, тому до цього завжди підходять комплексно та відповідально.

Такі способи підходять для основного лікування та можливе і додаткове. Фізіолікування завжди покращувалось, вдосконалюється і зараз. Це дуже потрібна частина ортопедії та хірургії, тому лікарям вже відомі, та постійно використовуються більше ніж 100 методик. Всі вони дуже благотворно впливають на реабілітаційні процеси та відновлення організму, незважаючи на ступіть тяжкості травм.

Завдання та види лікування

Основним завданням виділяється стимулювання систем організму на відновлення та боротьбу з різними чинниками, які виникають під час травм. Головним місцем на яке зазвичай впливають процедури фізіотерапії – це шкіра і рецепторні закінчення. Після впливу фізіотерапевтичних збудників, імпульси передаються до вражених органів, і стимулюють кровообіг, а також обмін речовин. Виходячи з цього, можна з впевненістю сказати, що ці процедури досить дієві та допомагають побороти біль і в декілька разів покращити можливості імунної системи.

Але не можна вважати, що ці процедури можна робити раз по раз. Це варто контролювати і постійно спостерігати за змінами та позитивним ефектом, котрий буде видно трохи пізніше. Якщо ефект відсутній або слабо проявляється, то потрібно змінити процедури, чи щось додати.

Основні види лікування на даний момент такі:

  1. УВЧ-терапія;
  2. ультразвук;
  3. лікування електродами;
  4. електрофорез;
  5. лазерна та магнітна терапія.

Досить дієвим і популярним способом був і є масаж, причому є варіанти контактної і безконтактної процедури.

Всі ці види процедур використовуються для окремих проблем, тому потрібно звертатись до лікаря спеціаліста, котрий і буде займатись лікуванням.

Клініка сімейної медицини "Здравиця"

01015, м. Київ вул. Старонаводницька, 13, прим. 126 В в літері А, секція Д

Працюємо:

Пн-Сб: 8:30 - 17:30

Неділя: вихідний

Наші телефони:

0 800 33 69 61