Сухий кашель у дитини: причини і лікування
Кашель – це рефлекторне явище, під час якого відбувається скорочення м’язового каркасу грудної клітки під дією будь-яких подразників: різноманітні віруси, бактерії, алергени, інфекції (коклюш, кір), онкологічні захворювання та інші подразники.
Особливо гостро на такі подразники реагують діти до 3-х років. Сухий кашель у дітей дошкільного і шкільного віку трапляється доволі часто, тому батькам корисно знати, що саме цей кашель провокує та як його лікувати.
Лікарі виділяють декілька причин розвитку сухого кашлю у дитини:
- ГРВІ – найпоширеніша причина. Розрізняють декілька різновидів інфекцій дихальних шляхів, залежно від того, наскільки низько в організмі «опустилась» інфекція: фарингіт, трахеїт, бронхіт, пневмонія
- Бактеріальна інфекція – небезпечна тим, що кашель може бути лише однією з зовнішніх ознак, а насправді токсинами може бути заражений весь організм (туберкульоз, дифтерія, коклюш та інші)
- Кашель при запаленні голосових зв’язок (ларингіт)
- Запалення оболонки легень (плеври)
- Алергічна реакція (розпізнається по сезонному характеру, а також відсутністю підвищеної температури тіла і навпаки наявністю сильного нежитю)
Лікування сухого кашлю у дитини повинно бути комплексним і спрямованим на зменшення подразнення рецепторів дихальних шляхів:
- режим дня і харчування дитини, дозовані прогулянки на свіжому повітрі, провітрювання приміщення, контроль над вологістю повітря, тепла і корисна їжа;
- водний баланс (найкраще – тепла вода або чай, так слизова оболонка горла самоочищається)
- інгаляційне лікування, фізіотерапія, ультрафіолетове локальне опромінення проблемних зон;
- медикаментозне лікування
Є специфічна профілактика ГРВІ та грипу – це вакцинація, і неспецифічна – прийом противірусних препаратів. Коли дитина відправляється в дитячий колектив, де до цього не була, їй потрібно протягом хоча б перших семи днів приймати противірусні препарати. Також не варто забувати про сезонний курс полівітамінних препаратів. Це все і буде профілактикою сухого кашлю.
Надзвичайно важливо при тривалому сухому кашлі у дитини не займатися самолікуванням, оскільки у дитини може виникнути алергічна реакція наприклад на відвари трав чи мед, а це лише спровокує нові напади сухого кашлю. При виникненні у Вашої дитини тривалого сухого кашлю – звертайтесь до найкращих педіатрів та терапевтів «Здравиці», вони точно знають як допомогти Вам і Вашій дитині!
Клініка сімейної медицини "Здравиця"
01015, м. Київ вул. Старонаводницька, 13, прим. 126 В в літері А, секція Д
Працюємо:
Пн-Сб: 8:30 - 17:30
Неділя: вихідний