Працюємо: Пн-Сб: 8:30 - 17:30; Неділя: вихідний;

Клініка сімейної медицини "Здравиця"

Печерська

Київ, вул. Старонаводницька 13,
прим. 126 В в літері А, секція "Д"

ВНУТРІШНЬОМАТКОВА ІНСЕМІНАЦІЯ – найбільш традиційний, простий та м’який метод допоміжної репродукції

Він полягає у штучному введенні попередньо обробленої сперми партнера або донора у порожнину матки пацієнтки. Для деяких пар лікування безпліддя починається з цієї медичної маніпуляції і нею успішно завершується.

Дуже багато лікарів після невдалого лікування безпліддя призначають для пари процедуру екстракорпорального запліднення (ЕКО), скромно замовчуючи про такий «проміжний етап», як штучна/внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ). У той же час, ця процедура має дуже багато переваг:

  • невисока в порівнянні з ЕКО вартість – вона приблизно в 4 рази нижча, ніж ціна класичної програми ЕКО зі стимуляцією. Але важливо розуміти, що ВМІ показано в обмеженій кількості випадків. Про це трохи нижче.
  • легко переноситься пацієнтками
  • займає мало часу
  • не вимагає хірургічного втручання та не передбачає відновлювального періоду
  • ускладнення дуже рідкісні і частіше пов’язані з впливом препаратів, які застосовують для стимуляції овуляції.
  • особлива цінність ВМІ у тому, що яйцеклітина не витягується з організму, і зачаття відбувається у природному середовищі.

Основною умовою можливості проведення штучної інсемінації спермою є прохідність маткових труб.

На ефективність штучної інсемінації впливають багато факторів. Основними вважаються вік пари, функціональний стан яєчників та якість сперми. Більше шансів на успіх у пар, у яких жінка молодша за 35 років, має 2 прохідні труби, а спермограма чоловіка близька до норми. Однак вік 40+ не є протипоказанням, оскільки серед пацієнток цієї категорії також є приклади успішного проведення.

«У цій методиці штучним є лише попадання сперматозоїда в порожнину матки, а запліднення відбувається всередині жіночого організму. При цьому попередньо сперму обробляють до стану, подібного до природного після статевого акту. Є один секрет, яким я з радістю ділюся: після проведення інсемінації я раджу пацієнтам не відмовлятися від сексуального життя, причому того ж дня через кілька годин. Таким чином, ми обманюємо організм, посилаючи йому сигнал у вигляді виділення ендорфінів, але цей обман дуже корисний, а на шляху до мети всі засоби хороші», – ділиться досвідом акушер-гінеколог «Здравиці» Інна ЖУКОВСЬКА.

А про те, які бувають протипоказання і як саме проводиться процедура інсемінації, читайте у продовженні… Ну і звичайно ж – секрети від нашого акушера-гінеколога…

Клініка сімейної медицини "Здравиця"

01015, м. Київ вул. Старонаводницька, 13, прим. 126 В в літері А, секція Д

Працюємо:

Пн-Сб: 8:30 - 17:30

Неділя: вихідний

Наші телефони:

0 800 33 69 61