Оперативне лікування в стаціонарних умовах
Детальніше
Артропластика або ендопротезування є методом, який сучасна медицина застосовує для лікування патологій й відновлення функцій кульшового суглобу. Після вдалої операції у пацієнта відновлюються рухи й нормальне життя, з’являється можливість уникнути інвалідності. Хірургічне втручання відтворює зруйновані хворобами або травмами суглоби за допомогою вживлення штучних імплантів. Якщо вам потрібне ендопротезування кульшового суглоба за малоінвазивною методикою, з гарантією отримання гарного результату, звертайтесь в наш медичний центр «Здравиця».
Лікування відбувається на базі сучасної приватної клініки у Львові, з застосуванням інноваційного обладнання та сертифікованих імплантів. Хірургічні операції проводять кваліфіковані лікарі, що мають відповідну кваліфікацію та досвід. Після операції пацієнт залишається в медичному центрі на потрібний для відновлення період, що, в залежності від індивідуального стану, може тривати 1-3 тижні. Курс терапії, який потрібно проходити для повної реабілітації, також пропонується в нашій мережі медичних центрів.
Коли необхідне ендопротезування кульшового суглоба?
Оперативне втручання, таке як ендопротезування кульшового суглоба, необхідне у випадках, коли консервативне лікування не є ефективним. Обійтись без операції можна, якщо захворювання, пов’язані з патологічними станами суглобу, виявлені на ранніх стадіях та пацієнт отримує результативне медикаментозне лікування, відвідує масажі, фізіопроцедури.
Але якщо патології тяжкі, пацієнт втрачає можливість нормально пересуватись, постійно відчуває сильний біль та консервативне лікування не приносить бажаних покращень, слід вдаватись до хірургічної операції. Пошкоджений суглоб замінюють на штучний. Сучасні протези повністю повторюють анатомічну форму людських суглобів, здатні служити 15-30 років. При зносі імпланту його можна замінити. Для виготовлення анатомічних протезів застосовуються сертифіковані матеріали та інноваційні технології.
Скарги, при яких необхідна діагностика тазостегнового суглоба
До патології кульшового суглобу призводять хвороби, а також травми. Які симптоми можуть вказувати на те, що потрібно звернутись до лікаря та провести діагностику? Серед розповсюджених скарг пацієнтів виділяють:
- спазми м’язів в ділянці ноги, тазостегнового суглоба;
- чутливість суглобу при дотику;
- появу хрусту при ходьбі;
- різкий або щемлячий біль;
- обмеження рухливості;
- неможливість робити великі кроки;
- складнощі з поверненням ноги;
- враження, ніби одна нога коротша за іншу;
- розвиток кульгавості.
Основні причини пошкодження кульшових суглобів
Пошкодження кульшового суглоба можуть бути спровоковані різними факторами, у тому числі:
- травми (переломи);
- ураження тканин (інфекційне, неінфекційне);
- вроджена дисплазія;
- остеоартроз деформуючий;
- ревматоїдний артрит;
- хвороба Бехтерева;
- асептичний некроз тканин (головки стегна);
- зайва вага, що провокує перенавантаження на суглоби;
- гормональні порушення;
- малорухливий спосіб життя;
- вік від 50-60 років.
Комплексний підхід до ендопротезування в клініці «Здравиця»
- Якщо ендопротезування кульшового суглоба відбувається в нашому медичному центрі «Здравиця», лікування пропонується комплексне. Тобто послуга включає:
- діагностику та визначення причин патології, визначення актуального стану пацієнта. Діагностика проводиться з застосуванням сучасних технологій та таких методів, як УЗД, КТ, рентген, МРТ;
- обрання найкращого методу лікування патології суглобу;
- підготовку до операції (у т.ч. інструментальні та лабораторні дослідження);
- післяопераційне лікування з наданням всіх супутніх послуг (антибіотикотерапія, фізіотерапевтичні процедури, призначення курсу медичних препаратів, масажі).
Підготовка до операції
- Щоб підготувати пацієнта до операції, виконуються діагностичні заходи.
- На основі зібраного анамнезу та всіх даних досліджень, обирається анатомічний протез, спосіб фіксації імпланту. Для цього лікар виконує 3D моделювання протезу з використанням спеціальних програм та даних МРТ.
- Призначається дата операції, пацієнта готують до хірургічного втручання зі скеруванням на необхідні лабораторні аналізи або додаткову діагностику.
Хід операції
Операція виконується під комбінованим наркозом, зазвичай триває 1-2 години. В залежності від складності випадку суглоба ендопротезування виконується часткове або тотальне. При встановленні імпланту хірург виконує оперативне втручання в проекції суглобу, щоб забезпечити доступ до ділянки. Пошкоджені тканини видаляються, встановлюється й фіксується анатомічний протез.
Види ендопротезування кульшового суглоба
Для лікування патологій кульшового суглоба ми застосовуємо 2 способи — часткове або тотальне ендопротезування. Вид операції визначає лікар. Фіксація протезу теж обирається хірургом та може бути виконана одним з таких способів:
- цементна, за допомогою біологічного клею для надійного закріплення кістки з елементами штучного суглобу. Цей метод актуальний для пацієнтів віком від 60 років;
- безцементна. Для цього застосовується конструкція імпланту з нерівною поверхнею, яка з часом зрощується з кісткою. Метод більш підходить для пацієнтів віком до 60 років;
- комбінована, з одночасним використанням цементної та безцементної фіксації.
Показання для проведення ендопротезування кульшового суглоба
Основні показання до ендопротезування наступні:
- неефективність консервативних методів лікування;
- переломи шийки суглоба;
- переломи головки кістки стегна;
- деформації у ділянці вертлюжної западини, що виникли після травми;
- дисплазія;
- коксартроз;
- системний червоний вовчак;
- ревматоїдний поліартрит;
- асептичний некроз голівки;
- туберкульозний коксит (деякі форми);
- вроджений ВИВИХ СУГЛОБУ.
- ураження злоякісними новоутвореннями (онкологія суглобу).
Також лікування кульшовогосуглоба способом ендопротезування виконується, якщо є невдалі результати попередніх хірургічних втручань.
Протипоказання
До операції не допускають пацієнтів, у яких наявні наступні абсолютні протипоказання:
- острі серцево-судинні, бронхо-легеневі хвороби;
- гнійні інфекції (включаючи тонзиліти, отити, карієс, гайморит хронічний, шкірні гнійні захворювання);
- епілепсія, інші тяжкі психічні розлади;
- загострення хронічних захворювань;
- латентна інфекція в ділянці суглобу (давність до 3-х місяців);
- інсульт, інфаркт в анамнезі (протягом останнього року);
- гострі судинні захворювання нижніх кінцівок.
Також якщо пацієнт проходить лікування антибіотиками, препаратами з антикоагулянтними властивостями, слід дочекатись, доки терапія закінчиться та потім готуватись до операції.
Реабілітація після ендопротезування кульшового суглоба
В середньому реабілітація після ендопротезування кульшового суглоба на базі медичного центру триває 2-3 тижні. Безпосередньо після операції пацієнтові потрібне лікування антибіотиками, іншими препаратами. Протягом всього періоду лікарі відстежують стан пацієнта, допомагають якнайшвидше та легше пройти перший етап відновлення. Рекомендації лікарів після операції включають такі обмеження:
- не можна спиратися на ногу протягом 1 місяця;
- не перенавантажувати ногу протягом 3 місяці (іноді довше);
- не робити різкі рухи ногою.
Пройти курс реабілітації, щоб отримати найефективніше лікування, ви можете на базі нашого медичного центру «Родина».
Ціни на ендопротезування кульшового суглоба в нашій клініці
Точну вартість операції, необхідної для лікування кульшового суглоба, ви можете дізнатись після того, як проконсультуєтесь з лікарем. На сайті медичного центру «Здравиця» вказані орієнтовані ціни. Вартість може змінюватись в залежності від складності лікування, додаткових послуг. Ви можете зателефонувати та записатись на прийом до досвідченого ортопеда в зручний для вас день та час.
Детальніше
Артроскопія суглобів — сучасна малоінвазивна високотехнологічна методика, яка відкриває нові можливості діагностики та лікування пошкоджень й захворювань опорно-рухового апарату. З появою артроскопії з’явилась можливість значно покращити якість діагностики та результатів лікування суглобових патологій. Артроскопічна діагностика володіє високою інформативністю — діагностична цінність складає до 95%,що дозволяє прицільно локалізувати процес, оцінити його розповсюдження та ступінь ураження.
Артроскопічне втручання являється повноцінним методом лікування, при якому є можливість усунути практично будь-яке внутрішньосуглобове пошкодження. Артроскопія Львів, яку пропонує наша мережа медичних центрів «Родина», виконується на сучасному обладнанні. Операції виконуються кваліфікованими фахівцями. Артроскопічна діагностика та лікування, різних патологій суглобів є мінімально травматичною для пацієнта. Тому після артроскопії період реабілітації триває недовго.
Для чого потрібна артроскопія?
Артроскопія- малоінвазивна ендоскопічна процедура, що дозволяє ефективно проводити високоінформативну діагностику та застосовувати прецизійне мікрохірургічне лікування:
- Пошкоджень та захворювань структур колінного суглобу( меніски, суглобова капсула, хрящ, хрестоподібні зв’язки);
- Пошкоджень та захворювань структур плечового суглобу( ротаторна манжета, суглобова губа, хрящ, капсула суглобу);
- Пошкоджень та захворювань структур гомілково-ступневого суглобу( хрящ, суглобова капсула, звязковий апарат);
- Пошкоджень та захворювань ліктьового суглобу( хрящ, суглобова капсула, зв’язковий апарат)
Мета артроскопії під час обстеження — це встановлення точного діагнозу. Хірургічна мета операції — усунення порушень та захворювань структур суглобу, відновлення цілісності кісткової тканини (лікування переломів) під ендоскопічним контролем, проведення інших маніпуляцій для повного відновлення функціональної активності суглоба з мінімальним втручанням та високою ефективністю.
Симптоми та покази для проведення артроскопії
До артроскопії вдаються в багатьох випадках, зокрема:
- попередня діагностика суглоба після травми, хвороби, оперативного втручання;
- малоінвазивне лікування переломів;
- лікування суглобів при артритах (дегенеративних, інфекційних, запальних);
- усунення пошкоджень внутрішньосуглобових структур;
- лікування артрозів;
- видалення внутрішньосуглобових фрагментів кісток,хряща та інших сторонніх тіл;
Визначити, чи потрібна артроскопія суглобу лікар може після клінічного( огляд пацієнта, визначення функції суглобу, проведення клінічних тестів на наявність патології в суглобі) та діагностичного( УЗД, МРТ) обстеження пацієнта та за наявністю відповідних показань.
Протипокази до проведення артроскопії
В яких випадках лікування переломів, травм суглобів з застосуванням артроскопії протипоказане? Артроскопія суглоба, хряща, зв’язок не проводиться, якщо у пацієнта є наступні стани:
- декомпенсовані хвороби нервової, серцево-судинної системи;
- інфекційні захворювання хронічної етіології;
- неможливість проведення операції під наркозом;
- пошкодження та запалення шкірних покривів в ділянці ураженого суглобу
Як проходить і скільки триває артроскопія у медичному центрі «Здравиця»
До малоінвазивної артроскопічної операції з приводу внутрішньосуглобових ушкоджень та лікування переломів під артроскопічним контролем потрібно пройти передопераційний етап підготовки:
- отримати консультацію кардіолога, анестезіолога;
- виконати ЕКГ, УЗД судин н/кінцівок;
- здати потрібний перелік аналізів.
Під час оперативного втручання артроскопії суглоба зазвичай виконується регіонарна анестезія( знечулення оперованої кінцівки) в поєднанні з елементами загальної анестезії, зрідка застосовується спінальна анестезія. Проведення даної процедури під місцевою анестезією є неможливим. Під час Артроскопії виконується введення артроскопа з мікрокамерою й хірургічних інструментів. Тому під час артроскопії суглобів виконується мікродоступ ( 5мм), при потребі більшого діаметру, для виконання необхідних внутрішньосуглобових маніпуляцій. Тривалість процедури залежить від складності та в кожному випадку визначається індивідуально.
Скільки часу потрібно для реабілітації після проведення артроскопії
Зважаючи на те, що артроскопія є малоінвазивним способом відновлення цілісності внутрішньосуглобових структур, лікування переломів під артроскопічним контролем та усунення інших патологій опорно-рухового апарату, час реабілітації є скороченим. Якщо випадок не дуже складний, пацієнт після артроскопії може в той же день відправитись додому, а на відновлення йому знадобиться 1-2 дні.
Якщо об’єм оперативного втручання більший, вас можуть залишити в стаціонарі на 1-2 дні. Для загоєння мікрозрізів знадобиться 14 днів. Повне відновлення функціональності суглобу відбувається протягом 4-8 тижнів.
Можливі ускладнення після артроскопії
Хоча артроскопія є досить безпечною, іноді виникають ускладнення. Симптоми можуть бути наступні:
- набряки;
- запалення біля мікророзрізів;
- кровотеча в суглобі;
- оніміння шкіри біля розрізів.
Якщо після артроскопії суглобу у вас з’явились симптоми ускладнень, зверніться до лікаря. Вам нададуть необхідну допомогу для усунення неприємних відчуттів та патологічних явищ.
Детальніше
Переломи кісток:
При складних переломах кісток, ушкодженнях суглобів, сьогодні є можливість відновлення цілісності тканин таким сучасним малоінвазивним методом, як металоосинтез (МОС). Цей спосіб вважається одним з найкращих в травматології та ортопедії. За допомогою МОС вдається зрощувати кістки й відновлювати пошкоджені тканини з мінімальним хірургічним втручанням навіть при переломах, що супроводжуються появою кісткових уламків, при інтерпозиції м’яких тканин, непоправному зміщенні та інших ускладненнях.
В «Здравиці» лікування з застосуванням технологій металоостеосинтезу відбувається на професійному рівні, кваліфікованими ортопедами травматологами. Фіксувальні імпланти, які використовуються, є сертифікованими в Україні, виготовленими з високоякісних матеріалів — найміцніших металевих сплавів, титану. Окрім надання необхідної хірургічної допомоги при складних переломах, на базі нашого медичного центру пацієнти отримують всі супутні послуги лікарів у період проходження лікування та при подальшій реабілітації.
Що таке металоостеосинтез?
Такий спосіб лікування пошкоджених суглобів та кісток, як металоосинтез, є методикою зрощування тканин за допомогою спеціальних фіксаторів. При переломах та інших видах складного травмування відновлення тканин відбувається з застосуванням металевих конструкцій, що імплантуються оперативним шляхом. В якості фіксаторів подрібнених кісток використовують металеві:
- стрижні;
- пластини;
- гвинти;
- дроти;
- спиці.
При цьому встановлення імплантів може проводитись як внутрішнє, так і зовнішнє — в залежності від індивідуальних показників. Важливі переваги, що відрізняють металоосинтез, наступні:
- збереження рухомості та функціональності кінцівки, найближчих суглобів на період зрощення;
- швидкість відновлення та консолідації пошкоджених тканин;
- малоінвазивність;
- максимальне збереження кровопостачання;
- запобігання розвитку атрофії м’язів, контрактури;
- попередження ризиків пошкодження або стиснення уламками кісток нервів та судин.
Якщо є така необхідність, після зрощення кістки та/або суглобу, видалення фіксаторів відбувається теж оперативним шляхом. У разі, коли імпланти залишають, з металевими конструкціями людина може продовжувати звичне життя та навіть проходити МРТ діагностику.
У яких випадках застосовують металоостеосинтез?
Операція призначається лікарем після ознайомлення з історією хвороби пацієнта, попередньої діагностики та консультації. Загалом металоосинтез застосовують у наступних випадках:
- складні ушкодження (травми, переломи), які неможливо вилікувати без хірургічного втручання;
- при закритих переломах, коли є ризики появи відкритого перелому;
- переломи, які неправильно зрослися;
- деформація кінцівок;
- вторинне зміщення уламків пошкодженої кістки;
- тривале зрощення, яке не дає бажаного ефекту;
- ризик пошкодження тканин, нервів, судин внаслідок дії уламків кісток;
- неможливість провести лікування методом закритої репозиції.
Важливим є спосіб зрощення кісток з допомогою МОС. Які типи імплантів застосовувати та за якою схемою визначає виключно кваліфікований ортопед травматолог.
Металоостеосинтез в клініці «Здравиця»
На базі нашої мережі медичних центру «Здравиця» у Киівї металоосинтез проводиться професійними фахівцями травматології та ортопедії, згідно з чинними медичними протоколами МОЗ, з застосуванням високоякісних імплантів. Комплекс послуг включає діагностику, консультації, оперативне втручання, супутнє лікування переломів, реабілітацію.
Підготовка до металоосинтезу
Підготовка до МОС проходить в кілька етапів:
- надання консультації;
- діагностика. Це може бути РЕНТГЕНОГРАФІЯ та УЗД Вид діагностики лікар визначає з врахуванням індивідуального стану пацієнта;
- ВЛАСНА ЛАБАРАТОРІЯ (у т.ч. аналіз сечі, крові);
- ЕКГ;
- огляд та консультація супутніх спеціалістів (ВСІ ПОЛІКЛІНІЧНІ СПЕЦІАЛІСТИ, Анестезіолог).
Лікар анестезіолог проводить тест, що підтверджує можливість застосування для пацієнта визначених препаратів для наркозу.
Хід операції: лікування переломів за допомогою МОС
Етапи оперативного втручання залежать від складності стану. При відносно легких переломах застосовується малоінвазивний спосіб з мікропроколом в шкірі, з візуальним контролем ходу операції за допомогою технології відеорентгена.
При більш складних переломах, наприклад, коли це перелом стегна з уламками, металоосинтез відбувається наступним чином:
- проводиться анестезія;
- лікар робить лінійні надрізи, щоб отримати доступ до пошкодженої кістки;
- видаляє та репозиціонує уламки;
- з’єднує уламки фіксаторами;
- встановлює імплант (пластину);
- виконує зшивання тканини.
Після операції пацієнт проходить реабілітацію на базі медичного центру «Родина» у супроводі лікарів.
Показання до оперативного втручання
В яких випадках необхідний металоосинтез?
Хірургічне втручання з встановленням металевих видів фіксаторів потрібно за наявності наступних показань:
- лікування переломів консервативними методами неефективне;
- є необхідність виправлення деформованих кінцівок;
- при переломах, що неправильно зрослись;
- при вторинному зміщенні уламків кісток;
- якщо після попереднього МОС сталася міграція імплантів;
- при переломах з уламками, що можуть пошкодити тканини, судини, нервові закінчення;
- якщо перелом кістки довго та безрезультативно загоюється (більше ніж 4-6 тижнів).
Протипоказання
Хоча металоостеосинтез є провідним способом лікування складних переломів, не всім пацієнтам можна проводити таку операцію. Протипоказання до оперативного втручання включають:
- важкий стан здоров’я (шок, кома та ін.);
- поява інфекції в місті пошкодження;
- відкритий перелом зі значною ділянкою пошкодження;
- виражений остеопороз;
- тяжкі психічні захворювання;
- туберкульоз;
- ниркова недостатність;
- інфекційна хвороба;
- патологія кровообігу;
- загострення хронічного захворювання;
- індивідуальна непереносність.
Якщо у пацієнта інфекційне захворювання, загострення хронічної хвороби та інші стани, які можуть покращитись найближчим часом, слід зачекати на відновлення та потім звернутись до ортопеда травматолога й уточнити можливість проведення МОС.
Що передбачає реабілітація після металоосинтезу?
Металоосинтез переломів переважно є малоінвазивною хірургічною методикою, тому втручання та пошкодження тканин мінімальне, а період загоєння відносно швидкий. Але операція вимагає реабілітації, що в середньому може тривати від 3 до 6 місяців. Період, необхідний для відновлення травмованої кістки, прилеглих тканин, суглобів, залежить від багатьох факторів, серед яких:
- складність перелому;
- загальний стан та вік пацієнта, особливості організму;
- чітке виконання всіх рекомендацій лікаря;
- відвідування необхідних процедур та прийом необхідних ліків;
- дотримання спеціального відновлювального режиму.
Період реабілітації кісток та м’яких тканин
Курс реабілітації під час лікування переломів ортопед травматолог складає індивідуально для кожного пацієнта, враховуючи:
- вік пацієнта, анамнез (хронічні захворювання, ускладнення);
- ступінь ураження;
- які види фіксаторів встановлені;
- як проводилась операція (малоінвазивним способом проколу чи з розрізами);
- в якому стані після хірургічного втручання знаходиться хворий.
Програма відновлення після оперативного втручання включає обробку ран, прийом медичних препаратів, масажі, ФІЗИОТЕРАПІЯ, ЛФК, спеціальний режим дня та харчування. Фізіотерапевтичні заходи, що застосовуються в травматології та ортопедії, можуть бути наступні:
- лазеротерапія;
- магнітотерапія;
- основні завдання реабілітації:
- відновлення функціональності, рухливості кінцівки;
- відновлення кровообігу, тканин;
- попередження появи набряків;
- профілактика ускладнень.
Вартість металоосинтезу в нашій клініці
Дізнатись, скільки коштує металоосинтез, ви можете після консультації з лікарем, визначення складності операції, виду імпланта та інших деталей. На сайті нашого медичного центру «Здрвавиця» представлені орієнтовні ціни, а в наших адміністраторів ви можете дізнатись, на який час вам краще приїхати для зустрічі з ортопедом травматологом. Вартість оперативного втручання залежить від складності випадку, необхідності отримання вами додаткових медичних послуг.
Детальніше
Травма сухожилків:
Будь-які рухи людини, навіть найбільш дрібні, здійснюються за допомогою зв’язок та сухожиль. При пошкодженнях цих тканин виникає біль, дискомфорт, знижується або повністю зникає рухливість кінцівок. Часто при розтягненнях та розривах консервативне лікування не надає бажаного ефекту, тому застосовується більш результативний метод, а саме — оперативне втручання. На сьогодні пластика передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглоба, сухожиль кисті, обертаючої манжети плеча та інших ділянок є найбільш популярним способом відновлення пошкоджених тканин.
Пластика зв’язок виконується професійними фахівцями, з застосуванням провідних хірургічних методик, новітнього обладнання, сертифікованих матеріалів. Оперативне втручання проводиться після ретельної діагностики, з можливістю проходження пацієнтом реабілітації на базі клініки, під наглядом лікарів. Потрібна вам пластика передньої хрестоподібної зв’язки або необхідна малоінвазивна операція на іншій ділянці, що має пошкодження, — ви можете без втрати дорогоцінного часу звертатись до нас за комплексною та ефективною допомогою.
Що таке пластика зв’язок та сухожиль?
Артроскопічна операція, така як пластика сухожиль та зв’язок, дозволяє виконати лікування ушкодженого колінного суглоба, провести відновлення плеча, кисті після травми з мінімальним втручанням. Під час операції ушкоджена частина зв’язки видаляється та замінюється на трансплантат. При цьому у якості трансплантату застосовується тканина власних сухожиль пацієнта. Якщо хірургічне втручання виконано вдало, функція передньої хрестоподібної зв’язки чи іншої травмованої ділянки повністю відновлюється.
Основні переваги пластики
- Мінімальний косметичний дефект, що можливо завдяки малоінвазивності втручання.
- Швидке та порівняно легке одужання.
- Безпека для тканин, нервових закінчень, судин, що знаходяться поряд з ушкодженою ділянкою. Пластика проводиться з високою точністю, яка виключає незаплановані пошкодження.
- Травми та пошкодження, що вимагають пластики
В яких випадках призначається пластика? Розповсюджені показання до оперативного втручання наступні:
- пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки або задньої;
- розрив ахіллового (п’ятого) сухожилля;
- пошкодження сухожилків на пальцях, коли порушується функція згинання/розгинання;
- травми, що призвели до пошкодження плеча (біцепса), у випадках розриву довгої голівки 2-голового м’яза;
- травми колінного суглоба з розривом колатеральної та медіальної зв’язок;
- травми зв’язок на гомілковостопному суглобі та ін..
У кожному випадку травмування суглоба, коли відбулося пошкодження сухожилля або/та зв’язки, тільки лікар може визначити, чи потрібна пластика та яка саме методика відновлення допоможе. Також фахівець складає курс лікування, який необхідно пройти після операції для повноцінної реабілітації.
Проведення пластики зв’язок і сухожиль у клініці «Здравиця»
Пластику в нашій кліниці «Здравиця» проводять ортопеди вищої категорії, з дотриманням під час операції протоколів МОЗ, з застосуванням оптимального способу відновлення передньої хрестоподібної зв’язки або задньої, інших пошкоджених тканин.
Підготовка до оперативного втручання
Лікування починається з попередньої діагностики, що може включати:
- консультацію, під час якої ортопед травматолог проводить візуальний огляд (колінного суглоба, плечового суглоба, пальців — в залежності від того, які травми чи патології має пацієнт);
- діагностичні заходи (УЗД,рентген, лабораторні дослідження);
- обрання способу хірургічного втручання, призначення дати.
Також перед операцією пацієнта скеровують на ЕКГ, консультацію кардіолога та консультацію анестезіолога.
Пластика передньої хрестоподібної зв’язки або інших ділянок: хід операції
Оперативне втручання починається з підготовки пацієнта та введення наркозу (анестезії). Далі етапи операції залежать від складності випадку, обраного способу втручання та можуть включати такі дії:
- лікар робить мікроскопічні проколи для введення оптичного пристрою та ендоскопічних інструментів;
- видаляє пошкоджені тканини;
- відновлює травмовані тканини за допомогою трансплантатів.
Трансплантати для пластики
Чому трансплантати краще брати у пацієнтів? Наприклад, якщо це хрестоподібна зв’язка, тоді для реконструкції застосовують сухожилля пацієнта, взяті з тонкого чи напівсухожильного м’язів. В такому випадку період відновлення проходить легше, не може бути неестетичних шрамів, рубців, а функція колінного суглоба залишається неушкодженою.
Після оперативного втручання пацієнта переводять до палати. Подальше лікування тканин суглоба призначає спеціаліст. При цьому враховується загальний стан хворого, наявні ускладнення (якщо такі виникають), супутні хронічні захворювання, інші індивідуальні особливості.
Як проходить реабілітація після пластики?
Щоб після операції відбулося максимальне покращення або ж повне відновлення передньої хрестоподібної зв’язки, ушкоджених тканин іншого суглоба та/або кісток, потрібно пройти курс реабілітації. В залежності від складності випадку для відновлення суглоба та тканин може знадобитись від 1 до 6 місяців. В цей час слід уникати надмірних навантажень на ділянку, в зоні якої проводилось оперативне втручання. Також необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря, відвідувати спеціальні процедури.
Що включає лікування під час реабілітації?
Програма реабілітації складається за допомогою лікаря індивідуально та може включати:
- прийом медичних препаратів для лікування;
- Фізіотерапія: наприклад, якщо була прооперована передня хрестоподібна зв’язка, пропонується масаж, лазеротерапія;
ЛФК; - спеціальний режим дня (гімнастика, піші прогулянки, здорове харчування).
Вартість операції по відновленню тканин колінного суглоба, інших ділянок в нашій клініці
Скільки коштує пластика передньої хрестоподібної зв’язки або пластика задніх зв’язок колінного суглоба? Яка вартість оперативного втручання для відновлення функціональності обертаючої манжети плеча, відновлення сухожиль пальців, ахіллового сухожилля? На ці та інші питання ви можете знайти відповідь, подивившись ціни на пластику тканин суглоба, які вказані на нашому сайті, або зателефонувавши адміністраторам.
Зверніть увагу — точна вартість, що включає діагностику, операцію та реабілітацію, може бути вищою. Тому що підрахунки проводять за індивідуальною схемою, з врахуванням стану та потреб конкретного пацієнта. Щоб дізнатись, на коли можна призначити пластику, які можуть бути додаткові витрати, записуйтесь на прийом до лікаря найближчим часом.
Клініка сімейної медицини "Здравиця"
01015, м. Київ вул. Старонаводницька, 13, прим. 126 В в літері А, секція Д
Працюємо:
Пн-Сб: 8:30 - 17:30
Неділя: вихідний